Przejdź do treści
Strona główna » Ostoja Karkonoska » atrakcje » sauna z balią

sauna z balią

Wskazania

Przewlekłe choroby takie jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Obturacyjne choroby płuc: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc.
Choroby kardiologiczne: nadciśnienie w I i II stadium (nieustalone), niedrożność tętnic obwodowych (I i II stopień według Fontaine), dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca (nie wcześniej niż 6 miesięcy po incydencie).

Ogólne wskazania

Dla poprawy wydolności (podnosi wydolność w sportach wytrzymałościowych i ogólnego stanu zdrowia, jako środek hartujący przy obniżonej odporności. Anoreksja, Depresja oraz inne zaburzenia na tle nerwowym (po konsultacji z lekarzem), Bóle reumatyczne, ale nie neuropatyczne.

Przeciwwskazania

Reumatoidalne: w ostrym stanie reumatycznym.
Pulmonologiczne – infekcje: przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny.
Kardiologiczne: niewydolność serca, krążenia i wieńcowa ze stenokardią spoczynkową, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego oraz inne choroby serca i nadciśnienie (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem).
Inne: ciąża, ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), choroby weneryczne, padaczka, jaskra, stulejka, impotencja, daltonizm i inne (wskazana jest konsultacja z lekarzem). Korzystanie z sauny nie jest jednak przeciwwskazane u większości osób z chorobą niedokrwienną serca. 
Nadużywanie alkoholu, kokainy, kac.
Ortopedyczne: osoby posiadające implanty np. endoproteza stawu biodrowego.
Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.
Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

SAUNA I BALIA JEST DOSTĘPNA DLA GOŚCI ORAZ OSÓB Z ZEWNĄTRZ PO WCZEŚNIEJSZYM USTALENIU Z WŁAŚCICIELEM OSTOI KARKONOSKIEJ (MIN. 5 GODZIN PRZED UŻYTKOWANIEM)

CENNIK:

sauna – 120 zł/1 godz., 80zł – kolejna godzina

gorąca balia – 150 zł/1 godz., 80 zł – kolejna godzina

sauna + balia – 200 zł/1 godz., 120 zł – kolejna godzina

Regulamin korzystania z sauny i balii